Szerokie plany Międzynarodowych Targów Poznańskich

Budowa trzech biurowców w centrum Poznania, naprzeciwko hotelu Sheraton i remont hali Arena to tylko niektóre z planów zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. MTP podsumowały dziś ostatni rok działalności i przedstawiły plany na najbliższe lata.

Rok 2018 był dla spółki bardzo intensywny. 72 wydarzenia targowe w Poznaniu i na terenie całej Polski oraz około 300 konferencji, kongresów, zjazdów, koncertów i wydarzeń rozrywkowych i sportowych. Największe wydarzenia branżowe – targi Budma oraz targi ITM – przyciągają wystawców z niemalże 30 krajów. Aby zobaczyć 60 premier samochodowych podczas Poznań Motor Show, przyjechało aż 150 tys. gości w ciągu czterech dni.

Międzynarodowe Targi Poznańskie przez lata kojarzyły się głównie z organizacją targów. Spektrum naszej oferty dzisiaj jest jednak o wiele szersze. Dziś, poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizujemy kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, które rocznie przyciągają ponad 1 mln gości z całego świata – mówi Przemysław Trawa prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

hotel dla psów w Poznaniu

Zarząd MTP zadowolony jest także z udanej organizacji konferencji klimatycznej ONZ w Katowicach. Było to wydarzenie z rozmachem: wybudowanie 33 tys. m kw. tymczasowych hal, aranżacja przestrzeni, sal konferencyjnych, obsługa techniczna.

– Rozwijamy też zupełnie nowe usługi, które przynoszą nam nowe zyski, czego przykładem jest, chociażby wydawanie branżowych czasopism. Przedsiębiorstwo jest także właścicielem firmy Nowy Adres oraz współwłaścicielem Targów Lublin – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu. – Firma bardzo intensywnie się rozwija. Jesteśmy już dzisiaj nowoczesnym przedsiębiorstwem otwartym na pojawiające się możliwości. Aktywnie walczymy o klienta oraz o biznes w całej Polsce, oraz poza jej granicami – wyjaśnia wiceprezes. By uporządkować ofertę biznesową firmy, konieczne było powołanie do życia nadrzędnej marki korporacyjnej pod nazwą Grupa MTP.

Grupa MTP to m.in. IDEA Expo od budowy stoisk i aranżacji przestrzeni, City Marketing skupiający się na nośnikach reklamowych w Poznaniu, Garden City od cateringu i restauracji. To też wydawnictwa targowe, głównie magazyny branżowe.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl