Szaleńczy rajd po osiedlowych uliczkach

Mieszkańcy jednego z poznańskich osiedli obywatelsko zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy szaleli pod ich blokami. Okazało się, że mężczyźni byli pijani.

Ul. Główna Poznań

Na parkingu jednego z osiedli przy ul. Głównej w Poznaniu dwóch mężczyzn urządziło sobie tor wyścigowy. Co kilka minut zmieniali się za kierownicą i z dużą prędkością przejeżdżali po wąskich uliczkach parkingu. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali policję. Jednemu z sąsiadów udało się podbiec do auta wyrwać kluczyki z rąk kierowcy.

Wkrótce na miejscu zjawiła się policja. Funkcjonariusze przejęli zatrzymanych przez mieszkańców mężczyzn. Piratami drogowymi okazali się 26-letni Ukrainiec i 25-letni Białorusin.

– Oboje byli kompletnie pijani. Pierwszy miał w swoim organizmie niemalże 1,5 promila alkoholu, drugi ponad 2 promile- informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Podczas kontroli okazało się, że żaden z mężczyzn nie posiada prawa jazdy. Policja postanowiła więc odholować ich pojazd.

– Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, orzeczenie przepadku pojazdu lub jego równowartości, a także wysoka grzywna. O ich losie zadecyduje sąd – dodał Paterski.

Czytaj także: Atak nożem w tramwaju

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl