Szajka złodziei grasuje w województwie? Lokalny polityk ostrzega

Sołtys Potrzanowa, wsi leżącej pod Skokami ostrzega przed szajką złodziei, która ma grasować w gminie. Mieszkańcy sami organizują patrole.

SZAJKA ZE SKOKÓW

Wpis Marcina Reszelskiego, sołtysa wsi Potrzanowo, w mediach społecznościowych wywołał burzę wśród mieszkańców. Internauci udostępnili wpis ponad 200 razy, pojawiły się również komentarze, w których mieszkańcy potwierdzają, że doszło do włamań. W treści ogłoszenia sołtys pisze, że w okolicach Skoków grasuje zorganizowana grupa przestępcza i prosi mieszkańców o ostrożność.

Burmistrz zaznaczył, że plotki na temat obecności w gminie Skoki zorganizowanej grupy przestępczej są prawdziwe . Grupa w ciągu dnia sprawdza a raczej namierza ciekawe posesje a nocami je okrada. – napisał sołtys na Facebooku.

POLICJA ZAPRZECZA

Doniesień nie potwierdza policja. Oficer prasowy wągrowieckiej komendy, która nadzoruje policję na terenie gminy Skoki przekazuje, że od dłuższego czasu nie otrzymali zgłoszeń włamań.

Nie ma żadnej grupy przestępczej, o której pisał sołtys z Potrzanowa. Komendant komisariatu w Skokach nie rozmawiał na ten temat z burmistrzem. Nie wiadomo skąd są te informacje. Ostatnie włamanie jakie mieliśmy zarejestrowane w gminie skoki było półtorej miesiąca temu. – przekazuje młodszy aspirant Dominik Zieliński.

Oficer prasowy wągrowieckich policjantów dodaje, że chociaż nie otrzymali informacji o włamaniach czy podejrzanych samochodach od mieszkańców, czy samego sołtysa, to jego rada by nie przechowywać cennych przedmiotów na widoku i bez opieki jest słuszna – bo ostrożności nigdy za wiele.

.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl