Światowy Dzień Poezji. W Poznaniu jest punkt wymiany poezji

21 marca świętowany jest Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji przypominamy, że w Poznaniu przy ul. Zamkowej znajduje się Punkt Wymiany Poezji. Jak działa?

Światowy Dzień Poezji

Na złotych wstążkach wiszą gotowe do przeczytania, zabrania lub zamiany wiersze – długie i krótkie. O różnej tematyce. Udział w inicjatywie może wziąć każdy. Wystarczy zostawić własny wiersz, a w zamian zabrać ze sobą ten, który najbardziej poruszył serce.

Jak przekonują organizatorzy:

Wystarczy samodzielnie wydrukować list na grubszym papierze (najlepiej 300 g) i zawiesić na złotej wstążce. Punkt Wymiany Poezji na Zamkowej w Poznaniu to dowód na to, że literatura może być dostępna dla każdego, wszędzie i zawsze. Inicjatywa ta inspiruje do tworzenia, czytania i dzielenia się pięknem słowa pisanego.

Światowy Dzień Poezji corocznie od 1999 r. obchodzimy 21 marca. Główne uroczystości odbywają się w stolicy Francji. Promowane jest czytanie, pisanie, publikowanie i nauczanie poezji na całym świecie. UNESCO pisało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Czytaj też: Nadeszła wiosna. Klimatolog: „Klimat się zmienia, niektóre rośliny kwitną dwa razy”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl