Światowej klasy skrzypaczka zagra na rzecz Wielkopolskich Rodzinnych Domów Dziecka

Gwiazdą I Charytatywnego Koncertu, którego współorganizatorem jest Lions Club Pillory Poznań, będzie koreańska skrzypaczka Bomsori Kim. Koncert odbędzie się 6 września. Artystka zagra w auli przy ulicy Wieniawskiego.

Bomsori Kim, to laureatka drugiej nagrody XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im Henryka Wieniawskiego z 2016 roku. W lutym 2021 r. artystka podpisała ekskluzywny kontrakt z renomowaną wytwórnią Deutsche Grammophon, co stanowiło kolejny kamień milowy w jej karierze.

Sezon 2023/24 obfituje w niezwykłe wydarzenia dla skrzypaczki, w tym jej debiutanckie występy na prestiżowych scenach muzycznych, takich jak BBC Proms z BBC Philharmonic oraz w Hollywood Bowl z Los Angeles Philharmonic.

– W Poznaniu wraz z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej pod batutą Łukasza Borowicza, wykona I Koncert skrzypcowy g-mol op. 26 Maxa Brucha. W drugiej części koncertu Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra muzykę filmową Wojciecha Kilara – informują organizatorzy koncertu.

Współorganizatorem I Charytatywnego Koncertu jest Lions Club Pillory w Poznaniu. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie Wielkopolskich Rodzinnych Domów Dziecka.

Na co dzień stowarzyszenie opiekuje się trzema domami: Rodzinnym Domem Dziecka nr 1 w Poznaniu na Os. Rusa, Rodzinnym Domem Dziecka nr 3 w Poznaniu przy ul. Podgórnej oraz Rodzinnym Domem Dziecka w Okonku. Bilety na koncert można kupić wchodząc na stronę tutaj

czytaj także: To ostatni miesiąc na kupno biletu do teatru. W jeden dzień w tygodniu jest taniej

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl