Światowa gwiazda jazzu w Poznaniu – poprowadzi antyszkolenie 

Urbanator Days to wydarzenie unikatowe. Jubileuszowe warsztaty muzyczne z Michałem Urbaniakiem po raz pierwszy odbędą się w Poznaniu pod koniec następnego tygodnia.

Spotkanie dla profesjonalistów, amatorów i miłośników muzyki rytmicznej ma za zadanie przede wszystkim inspirować twórców do kreowania i poszukiwań. Przez dwa dni goście warsztatów pod okiem Michała Urbaniaka i nowojorskich artystów scenicznych, będą wspólnie tworzyć muzykę.

Spotykamy się z uczestnikami, którzy się zgłosili, zgłaszają, którzy będą się zgłaszać i spędzamy czas przy instrumentach przy muzyce, mówiąc o muzyce. Wystarczy, że masz pasje i chcesz grać i będziesz grać dzięki temu, że się spotkamy wszyscy razem. – mówi twórca warsztatów Michał Urbaniak.

Warsztaty odbędą się 24 i 25 września w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Aby wziąć udział w warsztatach należy się zarejestrować na stronie wydarzenia.

Michał Urbaniak poprowadzi w Poznaniu warsztaty. fot. F.P. Bryska / wpoznaniu.pl

Urbanator Days po raz pierwszy odbyły się w Nowym Jorku w 1990 roku. Dotychczas warsztaty z Michałem Urbaniakiem gościły również w Chicago, Waszyngtonie czy Londynie, a także w Polskich miastach: Łodzi, Warszawie, Gdańsku czy Katowicach. Teraz po raz pierwszy zawitają do Poznania. W ramach szkolenia odbędzie się też koncert. Występ zaplanowany jest 25 września o godzinie 19.00 w Sali Ziemi. Bilety na to wydarzenie można kupić tutaj.

Michał Urbaniak to światowej sławy jazzman, który oprócz współpracy z takimi gwiazdami jak Miles Davis, Quincy Jones, Billy Cobham czy Herbie Hancock, znany jest z wykreowania nurtu fusion Jazz. Muzyk gra przede wszystkim na skrzypcach i saksofonie, komponuje i aranżuje muzykę w tym również ścieżki dźwiękowe do filmów. Jego kompozycje można usłyszeć między innymi w polskich filmach Dług i Pożegnanie Jesieni.

Nie graj muzyki, tylko pozwól grać muzyce. – podsumowuje swoje warsztaty Michał Urbaniak i zaprasza do udziału w nich.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl