Sukcesy Magdy Linette w Melbourne. Awansowała do trzeciej rundy Australian Open

Urodzona w Poznaniu, tenisistka Magda Linette odnosi coraz większe sukcesy w turnieju Australian Open w Melbourne. Po wygranej z Estonką Anett Kontaveit, Polkę czeka kolejna walka. Tym razem na korcie zmierzy się z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.

Sukcesy poznańskiej tenisistki

Na kortach turnieju Australian Open w Melbourne, obok Igi Świątek i Huberta Hurkacza, walczy poznanianka – Magda Linette. Dobra passa 30-letniej tenisistki trwa już od kilku dni, począwszy od wygranej z Egipcjanką Mayar Sherif 7:5, 6:1. We wtorek reprezentantka Polski pokonała Austriaczkę Julię Grabher wynikami 6:2 i 6:3, a w czwartek zmierzyła się z Estonką Anett Kontaveit.

Kiepski początek, spektakularna wygrana

Walka z Estonką Anett Kontaveit już na starcie była zacięta, a jej początek wcale nie zwiastował sukcesu dla poznanianki. Pomimo przegranego pierwszego setu i kiepskim początku drugiego, Magda Linette się nie poddała. W drugiej partii wygrała cztery gemy pod rząd i wyrównała wynik meczu. Po godzinie i 17 minutach remis w setach wynosił już 1:1. Potem było już tylko lepiej, a starcie zakończyło się ostatecznie wynikiem 3:6, 6:3, 6:4 dla polskiej reprezentantki.

Sobotnia walka z Rosjanką

Magda Linette już teraz może mówić o ogromnym sukcesie. Po raz drugi w swojej karierze tenisistka awansowała do trzeciej rundy Australian Open. Tym razem pokonała zeszłoroczną wiceliderkę światowego rankingu tenisowego – Estonkę Anett Kontaveit. W najbliższą sobotę poznaniaka zmierzy się z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. 28-letnia zawodniczka ma na koncie trzy wygrane imprezy rangi WTA (dwie w ubiegłym roku). W piątek natomiast Iga Świątek zagra z Hiszpanką Cristiną Bucsą.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl