Zastrajkowali przeciwko ludobójstwu i okupacji

Pod hasłem „W jedności siła” odbył się dzisiejszy strajk Students for Justice in Palestine na Placu Adama Mickiewicza. To głos sprzeciwu wobec ludobójstwa oraz okupacji Palestyny.

Strajk zorganizowali studenci z organizacji Students for Justice in Palestine, działającej przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest wyrazem braku zgody na milczenie, jakie ich zdaniem zachowują polskie uniwersytety w obliczu działań Izraela.

– Wobec bierności naszych uniwersytetów nie będziemy milczeć. Dlatego zbieramy się w czwartek, 20 czerwca, na ulicach polskich miast i pod budynkami uniwersytetów, żeby okazać nasz sprzeciw wobec ludobójstwa oraz okupacji Palestyny. Gdy nasze uczelnie milczą, to my musimy zabrać głos. Gdy nasze uniwersytety plamią sobie ręce biernością i hańbią się grzechem zaniechania, to my musimy bronić ich honoru – napisali na Facebooku studenci z SJP.

Podczas strajku studenci stanęli przed pomnikiem Adama Mickiewicza z wymownymi transparentami. Złożyli przed nim flagę Palestyny i symboliczne bukiety z wysuszonych kwiatów.

Strajk odbywa się dziś także w Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu.

Zobaczcie galerię zdjęć z wydarzenia:

Czytaj także: Klub Na Fali powraca. Wiemy kiedy

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl