Międzynarodowe Targi Poznańskie

Strzelectwo i  survival na targach w ten weekend

Targi Euro Target Show już 17-19 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zawody pokazowe w konkurencjach strzelectwa olimpijskiego, Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych, koncert sygnalistów, pokazy mody, pokazy psów i sokolnictwa to część atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali dla pasjonatów strzelectwa i survivalu oraz miłośników przyrody.

Podczas Targów polscy producenci, a także importerzy przedstawią najbardziej znane zagraniczne marki oraz zaprezentują artykuły niezbędne podczas każdej wyprawy. Uczestnicy Targów będą mieli okazję poznać najnowsze trendy z każdej dziedziny strzelectwa oraz szeroko rozumianego outdooru – od optyki strzeleckiej i łucznictwa, przez wyposażenie oraz akcesoria dla strzelnic, po broń i amunicję, wyposażenie taktyczne, pojazdy terenowe oraz odzież i obuwie. Oprócz topowych marek na Euro Target Show pojawi się strefa rzemieślników z rękodziełem knifemakerów i  z wyrobami ze skóry.

Istotnym punktem będą również rozgrywane w sobotę Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych z super finałem o puchar Prezesa Grupy MTP organizowane przez Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego i Grupę MTP. Natomiast w niedzielę odbędą się zawody pokazowe w konkurencjach strzelectwa olimpijskiego o puchar Prezesa Grupy MTP. Równolegle w ciągu dwóch dni zostaną zaprezentowane pokazy strzelectwa dynamicznego w formule IDPA.

Swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili już takie rozpoznawalne osoby w branży jak: Wojciech Zacharków „Zachar”, Michał Kwiatowski „Kwiatek”, Krzysztof Turowski, Paweł Szlendak „Szlendi”, Kamil Kulejewski z Sudeckiej Ostoi, Jakub Wolski znany z pysznej kuchni. Będą również kluczowe media w branży jak Vademecum Myśliwego, czy Zew natury. Obecni będą przedstawiciele IPSC i Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu (SPSS). Podczas tegorocznej edycji targów uczestnicy świętować będą Jubileusz 100-lecia istnienia Polskiego Związku Łowieckiego.

Na scenie głównej odbędzie się koncert sygnalistów, pokazy mody, pokazy psów i sokolnictwa, prelekcje i warsztaty, strefa gastronomiczna i degustacje kulinarne oraz wiele innych. Organizatorzy przygotowują zróżnicowany program prelekcji poruszających najistotniejsze tematy
z branży strzeleckiej, survivalowej, outdoorowej i militarnej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl