Strefa kibica na MTP już gotowa

112-metrowy telebim i siedem tysięcy miejsc. Tak będzie wyglądała poznańska strefa kibica na MTP w Poznaniu podczas Mundialu w Rosji. Największej frekwencji organizatorzy spodziewają się w dniach, w których będzie grać nasza reprezentacja. 

W Strefie Kibica sport nie będzie kończył się na oglądaniu meczów. Wszyscy uczniowie szkół podstawowych będą mogli wziąć udziału w turnieju piłkarskim. Formuła turnieju nawiązuje do zasad, które obowiązują na Mundialu. Uczestnicy zostaną podzieleni na 8 grup po 4 zespoły. Drużynom zostaną przydzielone podczas losowania nazwy, które będą odpowiadać nazwom państw biorącym udział w Mistrzostwach Świata.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski  do odwiedzenia najbardziej barwnej Strefy Kibica w Polsce – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Wierzę, że będzie ona łączyła wielkie emocje sportowe z doskonałą zabawą dla całych rodzin. Nasza Strefa będzie miejscem pełnym zabawy i aktywności przez cały czas, nie tylko podczas meczów. 

fot. wizualizacja strefy kibica MTP

Na kibiców czekać będą punkty gastronomiczne m.in. z zapiekankami, kiełbasą z grilla, przekąskami i napojami. Dla smakoszy przygotowano specjalną strefę „Kuchnie świata”, w której codziennie serwowane będą przysmaki kuchni narodowych uczestniczących w mundialu krajów. Strefa Kibica zlokalizowana jest na pl. Marka, w centralnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż obok Iglicy. Działać będzie od 14 czerwca  do 15 lipca. To pierwsza strefa kibica na targach. Podczas EURO 2012 działała w centrum Poznania – na Placu Wolności.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl