Strażacy rozpoczynają szkolenia z bezpieczeństwa. Każdy będzie mógł wziąć udział

Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej to ogólnopolski program prowadzony przez Państwową Straż Pożarną. Strażacy będą uczyć jak zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia. Jedna z pierwszych okazji do udziału będą Dni Strażaka w Pile.

Straż Pożarna rozpoczyna ogólnopolski cykl szkoleń. Podczas wizyty na rozmaitych obchodach, piknikach i festynach strażacy będą wystawiać specjalne namioty. W każdym z nich będą przedstawiać zagadnienia dotyczące innej grupy zagrożeń, z którymi może spotkać się każdy z nas.

– Jest to program edukacji powszechnej, którego celem jest wzmacnianie realnej odporności społeczeństwa na różnorodne zagrożenia . Jedno z pierwszych, pilotażowych spotkań będzie to podczas Dni Strażaka w Pile. Te spotkania szkoleniowe będą kontunuowanie również później – wyjaśnia zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego starszy kapitan Robert Surowiec z poznańskiej komendy PSP.

Dedykowana akademii podstrona na portalu komendy wojewódzkiej PSP jest jeszcze w budowie jednak w przyszłości będzie można dowiedzieć się stamtąd więcej na temat szkoleń. Poznaniacy będą mogli skorzystać też z alternatywnych szkoleń, które będzie prowadzić miasto. Pierwsza edycja odbędzie się podczas targów Protega. Wydarzenie zaplanowane jest na weekend 20-21 maja na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Czytaj także: Strażacy obchodzą swoje święto. „Jesteśmy tylko ludźmi”

Franciszek Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl