Straż Graniczna zatrzymała w Poznaniu Gruzina. Miał sfałszowane dokumenty

Funkcjonariuszom Straży Granicznej z Poznania-Ławicy przyjęli od policjantów z Poznania Gruzina. Zatrzymany mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie. Podczas legitymowania go okazało się, że posługiwał się on podrobionym dokumentem.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przejęli od policjantów 39-letniego Gruzina razem z wnioskiem o wydanie mu decyzji o zobowiązaniu do powrotu do ojczyzny. Gruzina zatrzymano za brak dokumentów, które uprawniałyby go do wjazdu, a także pobytu na polskim terytorium.

Co SG znalazła przy Gruzinie?

Podczas czynności służbowych, które podjęto wobec Gruzina, funkcjonariusz SG zainteresował się jego prawem jazdy. Dokument szybko wzbudził podejrzenia technika kryminalistyki. Funkcjonariusze szybko zweryfikowali oryginalność dokumentu. Nie było to trudne, ponieważ wzór, który na nim widniał, był zupełnie inny, niż właściwy wzór.

Wobec obcokrajowca natychmiast wszczęto postępowanie karne, przedstawiając mu zarzut wykorzystania w trakcie kontroli policyjnej, w trakcie której posłużył się podrobionym prawem jazdy. Gruzin przyznał się do zarzutów, a także zapewnił, że dobrowolnie podda się karze.

Kara dla Gruzina

Za użycie podrobionego dokumentu grozić mogą mu trzy rzeczy: kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 5. Rozpoczęło się już postępowanie w sprawie powrotu Gruzina do ojczyzny. Do tego czasu objęty jest dozorem Straży Granicznej.

Czytaj także: Nowi mieszkańcy poznańskiego ZOO. Poznaj ich imiona

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl