Sprawdź, jakie drogi zostaną wyremontowane w 2023 roku w Poznaniu

6 dużych remontów planuje Zarząd Dróg Miejskich w nadchodzącym roku. Ulice zyskają między innymi nowe nawierzchnie czy chodniki. Aktualnie trwa ustalanie harmonogramu prac. ZDM będzie informował o utrudnieniach z wyprzedzeniem.

6 DUŻYCH REMONTÓW

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu w zeszłym roku wyremontował aż 110 tysięcy metrów kwadratowych ulic. Koszt wszystkich prac wyniósł prawie 30 milionów złotych. Teraz ZDM przygotowuje się do kolejnego roku remontów w Poznaniu. Aktualnie trwa ustalanie harmonogramu poszczególnych prac. W planach jest remont aż 6 dużych ulic.

NOWE NAWIERZCHNIE

W 2023 miasto będzie kontynuować remont ulicy Warszawskiej. Zyska ona nową nawierzchnię na odcinku od ulicy Krańcowej do ulicy Świętego Michała na jezdni w stronę ronda Śródka. Remontu doczeka się również jedna z ważniejszych ulic poznańskiego Minikowa – ulica Czernichowska. Aktualnie jest ona wyłożona kostką brukową i zmusza kierowców do wolniejszej jazdy.

NIE DO POZNANIA

Co więcej, zmieni się także ulica Robocza, choć Zarząd Dróg Miejskich nie ustalił jeszcze zakresu prac. Nową nawierzchnię otrzyma ulica Nad Wierzbakiem na fragmencie od ulicy Litewskiej do wiaduktu PKP. Zmian doczeka się także ulica Strzeszyńska, a wyremontowany zostanie odcinek od ulicy Łużyckiej do ulicy Omańkowskiej. Zmieni się także ulica Umultowska, której stan nawierzchni pozostawia aktualnie wiele do życzenia. Wyremontowany zostanie fragment od ulicy Lechickiej do ulicy Wiechowicza.

O konkretnych terminach poszczególnych prac, ich czasie trwania oraz zmianach w organizacji ruchu na remontowanych ulicach będziemy informować mieszkańców z wyprzedzeniem. – przekazała Agata Kaniewska z ZDM.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl