Strzelali z broni pneumatycznej. Jeden ze sprawców poszukiwany

Do 3 lat więzienia grozi 17-latkowi z Goliny, który postrzelił w twarz z broni pneumatycznej dostawcę pieczywa z Inowrocławia. Jednego napastnika udało się złapać, drugiego cały czas szuka policja. 

Do napaści na dostawę pieczywa doszło w zeszłą sobotę nad ranem w Koninie. Grupa młodych ludzi uderzając w samochód dostawcy, sprowokowała go do wyjścia z auta. Kiedy mężczyzna wysiadł z samochodu chcą wyjaśnić sytuację, został zaatakowany przez dwóch młodych ludzi. Najpierw jeden z nich z broni pneumatycznej strzelił w twarz dostawcy, później uderzając do kolbą pistoletu złamał mu nos. Później drugi z napastników oddał kolejny strzał z pistoletu.

Mieszkaniec Inowrocławia może mówić o sporym szczęściu, chociaż doznał poważnych urazów twarzy i głowy, to jednak niewielkie trzy kule nie spowodowały większych obrażeń. Gdyby jednak trafiły w oko, stracił by wzroku.

Pierwszego ze sprawców, 17-letniego mieszkańca Goliny policjanci zatrzymali kilka godzin po napaści i natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 17-latek przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Trwają ustalenia i poszukiwania drugiego ze sprawców. Gdyby ktoś miał informacje w tej sprawie może skontaktować się z prowadzącym postępowanie pod nr tel. (63) 247-25-23. Policjanci zapewniają anonimowość.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl