Dni Twierdzy Poznań

VI Dni Twierdzy Poznań. Przez cały weekend będzie można poznawać tajemnice poznańskich fortów i oglądać sprzęt wojskowy. Dojazd do Twierdzy ułatwią specjalne linie autobusowe.

W programie imprezy jest możliwość zwiedzania poszczególnych fortów, muzeów uzbrojenia i Armii Poznań, schronów przeciwlotniczych w parkach Sołackim i Wilsona czy forteczne rejsy po Warcie.

Będzie także można pójść na spacer po Parku Cytadela, zagrać w gry miejskie oraz pobawić się w pokoju zagadek w klasztorze karmelitów na Wzgórzu Św. Wojciecha.

– Ideą wydarzenia jest promowanie miejsc, związanych z fortyfikacjami, które można zwiedzać nie tylko podczas akcji, ale przez cały rok. Na liście nie mogło zabraknąć muzeów, dostępnych niemal codziennie –  tłumaczy Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Profesjonalny sprzęt wojskowy zaprezentują żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie możliwość spróbowania wojskowej kuchni – potrawy będą serwowane m.in. w Forcie V a, schronie w Parku Sołackim oraz Jeżyckim Centrum Kultury.

Dni Twierdzy Poznań 2017 f/ Marek Zakrzewski / PLOT

Dla mieszkańców, którzy zechcą wziąć udział w VI Dniach Twierdzy uruchomione zostaną specjalne turystyczne linie autobusowe. Będą to tak zwane linie forteczne oznaczone numerami 101 i 102.  Autobusy będą kursować co 40 minut.

– Na liniach nr 101 i 102 obowiązuje taryfa jak na liniach turystycznych. W ofercie są m.in. bilety jednodniowe – osoby, które zdecydują się na ich zakup, będą mogły wysiąść na dowolnym przystanku, zwiedzić interesujące ich zabytki lub pospacerować, a potem kontynuować podróż innym kursem na tym samym bilecie – informuje ZTM.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl