Wielkopolska

Spowodował wypadek. Jedną z rannych 7-letnia dziewczynka. Po wszystkim uciekł do lasu

W poniedziałkowy wieczór doszło do dramatycznego wypadku między Skokami a Sławą Wielkopolską. Kierowca jednego z pojazdów, będąc pod wpływem alkoholu, zderzył się z ciężarówką i innym samochodem, po czym uciekł do lasu. W wyniku zdarzenia 7-letnia dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Poznaniu. Nietrzeźwy sprawca odpowie teraz za szereg przewinień drogowych.

W poniedziałek około godz. 18 na trasie między Skokami a Sławą Wielkopolską doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję z ciężarówką i innym pojazdem, po czym podjął desperacką próbę ucieczki do lasu.

Akcja policji

W jednym z pojazdów, który zatrzymał się w rowie, podróżowała kobieta z 7-letnią dziewczynką. Decyzją załogi pogotowia, dziecko przetransportowano do szpitala w Poznaniu. Jednocześnie policjanci z Wągrowca przystąpili do intensywnej akcji mającej na celu zatrzymanie nietrzeźwego sprawcy.

Na miejsce wypadku skierowano policyjny patrol z psem tropiącym. Dzięki szybkiej reakcji psa, uciekającego kierowcę odnaleziono na rogatkach Skoków. Zatrzymanego mężczyznę, 38-letniego mieszkańca Skoków doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Nietrzeźwy kierowca

Podczas badań, które obejmowały pobranie krwi do badań laboratoryjnych oraz analizę wydechu, stwierdzono, że w chwili zdarzenia mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwemu kierowcy grozi teraz szereg konsekwencji prawnych, m.in. kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat, kara pieniężna od 5000 do 60000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz 15 punktów karnych.

Czytaj też: W Poznaniu powstaje jedno z najnowocześniejszych laboratoriów kryminalistycznych

Źródło: KPP Wągrowiec.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl