Sportowcy z UAM są najlepsi w kraju w tenisie stołowym

Sportowcy z UAM są najlepsi w kraju w tenisie stołowym. Na mistrzostwach rozgrywanych w Gdańsku tytuł Drużynowego Mistrza Polski zdobyła sekcja sportowa studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz w Poznaniu.

W tym roku drużyna UAM składała się z 15 zawodników. Sportowcy UAM zdobyli cztery srebrne i trzy brązowe medale, dzięki temu otrzymali tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Kilka tygodni wcześniej sekcja sportowa studentów z niepełnosprawnościami UAM także zabłysnęła na arenie krajowej, ale już w innej dyscyplinie.

W Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w podnoszeniu ciężarów na podium wśród kobiet w kategorii wagowej poniżej 67 kg stanęła Daria Bodus (I miejsce), powyżej 67 kg – Dominika Hoft (II miejsce) i Milena Marciniak (III miejsce).

Wśród mężczyzn w kat. powyżej 82,5 kg III miejsce zajął Piotr Michalski. W klasyfikacji drużynowej sekcja zdobyła I miejsce, wyprzedzając KU AZS AWF Poznań i KU AZS AGH Kraków.