Spółka Stadion Poznań: „Warta nie chciałaby w ogóle płacić za grę na stadionie”

Operator miejskiego stadionu, prywatna spółka Stadion Poznań wydała oświadczenie w odpowiedzi do medialnych informacji, które przekazuje zarząd Warty Poznań. Spółka twierdzi, że włodarze „Zielono-białych” unikają kontaktu i „oczekiwaliby rozgrywania meczów na ENEA Stadionie bez ponoszenia jakichkolwiek opłat”.

Spółka Stadion Poznań – stanowisko

Oficjalne stanowisko prezesa zarządu spółki Stadion Poznań – Rafała Wrzeszcza w odniesieniu do pojawiających się w mediach oświadczeń władz Warty Poznań S.A. prezentujemy w całości:

„W nawiązaniu do kolejnych publikacji prasowych, Spółka Stadion Poznań, operator ENEA Stadionu, informuje, że od dnia przedstawienia oferty na rozgrywanie meczów Fortuna I Liga przez Warta Poznań SA, w sezonie 2024/2025, przedsiębiorstwo Warta Poznań SA nie odpowiada na próby kontaktu i nie podejmuje żadnych działań mających na celu osiągniecie porozumienia. Sytuacja, niestety jest już standardem, jeżeli chodzi o kontakt z zarządem Warta Poznań SA. Z dużym zdziwieniem obserwujemy, iż przedstawiciele Warty Poznań mają czas na podnoszenie tematu w mediach, natomiast nie znajdują go na kontakt z operatorem i prowadzenie wydawałoby się zwyczajowych negocjacji” – czytamy.

Ciąg dalszy oświadczenia:

„To, co może także martwić, to fakt, że do tej pory Warta Poznań SA nie przystąpiła do rozmów nad zapisami umowy, którą, jak publicznie deklaruje, powinna zawrzeć do 18 czerwca 2024 roku. Trudno rozmawiać, gdy nie odbieracie Państwo telefonów, a korespondencja elektroniczna pozostaje bez odpowiedzi. Oczywiście podtrzymujemy otwartość do rozmów z zarządem Warta SA, jednak ze względu na dobro spółki Stadion Poznań, nie możemy pozwolić na obciążanie odpowiedzialnością za stan rozmów operatora stadionu.

Zarząd Spółki Stadion Poznań nigdy nie ingerował we współpracę Warty Poznań SA z PZPN czy Ekstraklasa SA, a także w sposoby zarządzania klubem, w związku z tym, nie możemy i nie zamierzamy brać odpowiedzialności za obecną sytuację w klubie. Szanując zawierane umowy i ustalenia, Stadion Poznań Sp. z o.o. informuje, że odniesie się szczegółowo do przebiegu negocjacji z przedstawicielami Warty Poznań SA, przede wszystkim po to, aby wyjaśnić wszystkie te kwestie, które mijają się z prawdą. Na to jednak przyjdzie czas po zakończeniu rozmów.

Na ten moment, tym razem publicznie, ponownie zachęcamy przedstawicieli Warty Poznań SA do kontaktu, nawet jeśli, jak rozumiemy przekazy medialne, oczekiwalibyście Państwo rozgrywania meczów na ENEA Stadionie bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Wierzymy, że pomimo oczywistych różnic jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie korzystne dla obu stron.”

Czytaj też: „Wojna” na oświadczenia. Głos zabierają przedstawiciele Warty

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl