Poznański spektakl nagrodzony prestiżową nagrodą

Choreografia poznańskiego kolektywu Holobiont do spektaklu Mój ogon i ja została uhonorowana prestiżową nagrodą przez jednego z największych mecenasów kultury w Polsce.

Kolektyw Holobiont, założony w 2017 roku w Poznaniu, to interdyscyplinarny zespół artystek specjalizujący się w projektach wielopokoleniowych. Jego założycielki, Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka, tworzą choreografie łączące taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę. Kolektyw zyskał uznanie za interaktywne spektakle i warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi. Jego twórczość opiera się na przekonaniu, że każdy uczestnik spektaklu jest pełnoprawnym odbiorcą sztuki, niezależnie od wieku czy doświadczenia.

Nagroda za choreografię

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, największa w Polsce organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i jeden z czołowych mecenasów kultury, nagrodziło poznański kolektyw Holobiont za choreografię do spektaklu Mój ogon i ja w kategorii twórczość dla dzieci.

– To ogromny zaszczyt móc znaleźć się w tak znakomitym gronie. Dziękujemy przeogromnie! Zarówno Zarządowi jak i całej Sekcji Choreograficznej, za dostrzeżenie i docenienie naszej działalności! – poinformowali założyciele kolektywu Holobiont.

Nagroda ZAiKS pokazuje, że sztuka dla dzieci może być tak samo inspirująca i wartościowa jak sztuka dla dorosłych. To wyróżnienie potwierdza, że Holobiont odgrywa ważną rolę w polskiej kulturze.

holobiont
Wszyscy laureaci nagrody ZAiKS / fot. ZAiKS

Czytaj także: Męskie Granie już w lipcu. Wiemy kto zagra w Poznaniu

Źródło: ZAiKS

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl