Śnięte ryby także na odcinku rzeki Wełny w Rogoźnie

To kolejne miejsce w Wielkopolsce, w którym znaleziono śnięte ryby. Inspektorzy WIOŚ pobrali próbki.

Zgłoszenie o śniętych rybach na odcinku rzeki Wełny w Rogoźnie dotarło do Inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska 15 sierpnia, w godzinach popołudniowych. Od razu podjęli decyzję o pobraniu prób wody. Później dokonali oględzin odcinka rzeki Wełny od mostu przy ul. Lipowej do mostu przy DK11. Wszystkie wyniki badań po wykonanych analizach zostaną przekazane WIOŚ.

Dziś, przy udziale przedstawiciela Wód Polskich, zostanie dokonana inwentaryzacja wylotów do rzeki Wełny na ww. odcinku, celem ustalenia ewentualnych nielegalnych wylotów – czytamy w komunikacie WIOŚ. 

Warto przypomnieć, że śnięte ryby i zanieczyszczenia zauważono już w dwóch miejscach w Wielkopolsce. 13 sierpnia okoliczni mieszkańcy zgłosili na nr 112, że na Nerze unoszą się martwe ryby, a w wodzie widać oleistą substancję. Natomiast w poniedziałek, na brzegu średzkiego jeziora również pojawiły się setki martwych ryb. Mieszkańcy mieli też informować o dziwnym zapachu, który unosił się w okolicy wody w ostatnich dniach.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl