Wielkopolska

Śmierć 18-latki. Sanepid zbada żywność

18-letnia dziewczyna zmarła. Domniemanie przez zakup i spożycie produktów spożywczych. Teraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrzeszowie zbada żywność, którą nastolatka kupiła przed wystąpieniem objawów ze strony układu pokarmowego.

Lek. med. Emilia Adamiak poinformowała, że od godziny 6 w poniedziałek pracownicy ostrzeszowskiego sanepidu prowadzą kontrolę w sklepie spożywczym. Tam nastolatka miała zakupić produkty żywnościowe. Próbki żywności są pobierane na podstawie paragonu. Wyniki badań będą dostępne za kilka dni.

Do tragedii doszło w niedzielę przed godziną 8 na posesji w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim. 18-latka utraciła przytomność i upadła przed swoim domem. Pomimo ponad godzinnego wysiłku reanimacyjnego, nie udało się przywrócić dziewczynie życia.

Brak hospitalizacji w ostrzeszowskim szpitalu

Nastolatka szukała wcześniej pomocy na Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej przy szpitalu w Ostrzeszowie z objawami zatrucia pokarmowego. Mimo zgłoszonych objawów nie zatrzymano jej na obserwacji w placówce.

Prezes zarządu ostrzeszowskiego szpitala, Zbigniew Kluczkowski poinformował, że pacjentkę przyjął, zbadał i zaopatrzył lekarz dyżurny, a stan jej zdrowia nie wymagał hospitalizacji.

Postępowanie prokuratorskie

Prokuratura Rejonowa Ostrzeszów zbada teraz sprawę w kontekście nieumyślnego spowodowania śmierci 18-latki. Prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. poinformował, że dalsze działania prokuratury będą uzależnione od wyników sekcji zwłok, zaplanowanej w najbliższych dniach.

Czytaj też: Tragiczny wypadek na trasie S 11. Tir uderzył w mężczyznę

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl