Ruszył proces mężczyzny, który przed wyborami namalował napis na budynku dworca PKP

Napis na ścianie starego dworca PKP „Pogrom Partii Programem Narodu” pojawił się 13 października 2023 roku. 22-latek, który go namalował wpadł na gorącym uczynku. W poniedziałek rozpoczął się proces w tej sprawie.

O sprawie napisu pisaliśmy 13 października 2023r. Taki sam pojawił się w 1981 r. na elewacji nieistniejącego budynku Kina Bałtyk. Wtedy namalował go nieżyjący już były prezydent Poznania Maciej Frankiewicz, działacz Solidarności Walczącej wraz obecnym przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Ganowiczem. Garficiarz został złapany przez policję na gorącym uczynku. Sam napis na budynku, był przez kilka godzin. Został zamalowany przez formę wynajętą przez PKP.

W poniedziałek w Poznaniu rozpoczął się proces 22-latka. Przyznał się on do tego, że namalował napis. Dziennikarzom przed rozpoczęciem procesu powiedział, że był to jego obywatelski protest przeciwko wtedy rządzącej władzy i manifest, aby zachęcić ludzi do pójścia na wybory.

Twierdzi, że nie chciał zniszczyć elewacji budynku. Specjalnie kupił farbę zmywalną. Jako dowód ma paragon ze sklepu. Twierdzi, że koszt usunięcia napisu jest wygórowany. Polskie Koleje Państwowe, które są właścicielem starego dworca, zapłaciły za to 8 tysięcy złotych. 22-latek twierdzi, że można było to zrobić za 500 złotych.

czytaj także: Zdemolował mieszkanie i znęcał się nad swoją żoną

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl