Skandal na zgrupowaniu kadry. Dwóch piłkarzy Lecha Poznań zostało usuniętych

Czterech piłkarzy reprezentacji Polski U-17, w tym dwóch zawodników Lecha Poznań, zostało usuniętych ze zgrupowania w Indonezji w związku z niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu.

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) potwierdził informację portalu Meczyki.pl. Zgodnie z nią piłkarze reprezentacji Polski U-17 Oskar Tomczyk (Lech Poznań), Filip Rózga (Cracovia), Filip Wolski (Lech Poznań) oraz Jan Łabędzki (ŁKS Łódź) zostali „usunięci ze zgrupowania w związku z niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu”.

Zgrupowanie reprezentacji Polski U-17

W niedzielę kadra do lat 17 rozegrała mecz towarzyski z USA. Ostatnie spotkanie przed mundialem odbywało się na Bali, czyli na innej wyspie niż młodzi zawodnicy mają zakwaterowanie. Według relacji trener Marcin Włodarski miał zrobić obchód, podczas którego zauważył, że nie wszyscy zawodnicy znajdują się w swoich pokojach.

Jak przekazał portal Meczyki.pl, dwa pokoje były puste, a wspomniani zawodnicy szybko zostali zamierzeni w barze. Na stole miał stać mocny alkohol, zaś sami piłkarze mieli być pijani. Dodatkowo, Oskar Tomczyk miał mieć nawet uraz głowy.

Rano swoje oświadczenie na oficjalnej stronie klubu zamieścił Lech Poznań.

„W Lechu Poznań absolutnie nie ma zgody na zachowania niegodne reprezentanta kraju i zawodnika Kolejorza. Nie takie są nasze wartości klubowe. W naszej Akademii, która uchodzi za wzorową w tej części Europy, staramy się nie tylko wychowywać świetnych piłkarzy, którzy później debiutują w dorosłej reprezentacji Polski, ale również dobrych ludzi. Dlatego z całą stanowczością potępiamy niesportowe zachowanie, jakie było udziałem dwóch naszych piłkarzy. Czekamy na powrót tych graczy do Polski, ale już dziś zapowiadamy wyciągnięcie wobec nich surowych konsekwencji” – czytamy na profilu klubu.

Zobacz też: „To ważna cecha Ishaka”. Mówi trener Lecha Poznań

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl