Wielkopolska

Setki kilogramów narkotyków ukrył w beczkach

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zarekwirowali ponad 120 kg marihuany wartej 2 mln złotych. Przemytnikowi grozi do 20 lat więzienia.

Kilkaset narkotyków w beczkach

Funkcjonariusze Centralne Biuro Śledcze Policji z Poznania na jednej z dróg szybkiego ruchu w Wielkopolsce zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego kierowcę ciężarówki. W beczkach które przewoził autem, odkryli ponad 120 kg marihuany.

– Podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze CBŚP przejęli 120 kg marihuany zapakowanej w próźniowo w foliowe torebki. Narkotyk został przemycony z Hiszpanii do Polski na naczepie samochodu ciężarowego w siedmiu beczkach przeznaczonych do przewozu produktów spożywczych. Zgodnie z dokumentacją przewozową w 80 pojemnikach miał znajdować się koncentrat pomidorowy. – informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz na głównej stronie Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu.

Policjanci wstępnie ocenili, że wartość hurtowa zarekwirowanej marihuany wynosi około 2 miliony złotych. Jeśli towar trafiłby do rąk dilerów i został sprzedany, przestępcy mogliby na nim zarobić nawet 5 milionów złotych.

44 -latek przewoził 120 kg narkotyków w beczkach/ fot. źródło: CBŚP

Wysoka kara za przemyt

44-letni kierowca ciężarówki został zatrzymany. Śledztwo trwa. Mężczyźnie postawiono zarzut nielegalnego wewnątrzwspólnotowego przewozu towaru oraz próbą wprowadzenia na rynek dużej ilości narkotyków.

– Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Są do tego wniosku się przychylił. Podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 20 lat – poinformowało CBŚP

Śledztwo w sprawie trwa. Niewykluczone, że będą kolejne zatrzymania.

Czytaj także: 19-latka pędziła ponad 200. Zginął jej kolega. Trafi do aresztu?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl