Saperzy i policja na Starym Rynku. Było zagrożenie wybuchem

Zaskakującego odkrycia dokonali robotnicy podczas wykopu przy budynku Wagi Miejskiej. Po chwili na miejsce przybyli policjanci i wojskowi saperzy. Jak się okazało, pod płytą starego rynku w ziemi zakopane były dwa pociski pochodzące z czasów II Wojny Światowej.

ODKRYCIE PRZY WYKOPIE

Podczas wykopu przy budynku Wagi Miejskiej, jeden z robotników natrafił na amunicję. Na miejsce wezwali policję. Po chwili w centrum miasta oprócz mundurowych pojawili się także saperzy wojskowi.

AKCJA POLICJI I WOJSKA

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren. Po chwili okazało się, że były to dwa pociski, najprawdopodobniej moździerzowe. Amunicja pochodziła z czasów jeszcze II Wojny Światowej. Wojskowi postanowili na czas akcji zamknąć zachodnią i północną część Starego Rynku. Akcja zakończyła się około godziny 16:00.

WYBUCHNĄ NA POLIGONIE

Jak poinformował nas Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, interwencja odbyła się bez większych utrudnień. Wojskowi zabezpieczyli pociski i przewieźli je na terytorium jednostki. Ze względu na to, że amunicja jest bardzo stara, będzie ona wysadzona na poligonie.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl