Samolot z Poznania do Krakowa? W niedzielę pierwszy lot

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair już jakiś czas temu zapowiedziała nową siatkę połączeń. Wśród nich pojawiła się trasa Poznań-Kraków. W niedzielę wieczorem poleci pierwszy samolot.

Samolot zamiast pociągu

Kraków to malownicze miasto, szczególnie jesienią. Jednak dla poznaniaków taka wycieczka oznaczała zwykle minimum 5 godzin pociągiem. Teraz podróż może zająć zaledwie 60 minut. Wszystko to dzięki nowej ofercie lotów linii Ryanair. Trasa została uruchomiona dziś i samolot z pierwszymi pasażerami wystartuje wieczorem z poznańskiej Ławicy.

Kiedy polecimy?

Samolotem z Poznania do Krakowa dolecimy 3 razy w tygodniu. Ryanair zaplanował loty w następujący sposób. W czwartki poznaniacy polecą w stronę Wielkopolski o 20:55, a do Krakowa będą mogli dolecieć o 22:20. W soboty połączenia zaplanowano na rano – o 6:00 do Krakowa i o 7:25 do Poznania. Natomiast w niedzielę samolot wystartuje o 20:20 z Poznania i 21:45 z Krakowa.

Ile zapłacimy za trasę Poznań-Kraków?

Ceny biletów na trasie Poznań-Kraków zależą od dnia, w którym chcielibyśmy polecieć. Za najbliższe połączenie 3 listopada musimy zapłacić 63,72 złote. 5 listopada, bilet z Poznania do Krakowa kosztuje 342,85 zł, a z Krakowa do Poznania 103,80 zł. Natomiast w niedzielę 6 listopada, lot z Poznania do Krakowa wyniesie nas 107,64 zł, a z Krakowa do Poznania 103,80 zł.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl