Są wolne miejsca w punktach opieki dla dzieci. Przypominają żłobki

Punkty opieki dla dzieci przypominają przedszkola. Można w nich zostawić dziecko pod opieka innych rodziców. Co ciekawe stworzyć je mogą sami opiekunowie, którzy w danej chwili są bezrobotni. Projekt pod nazwą „Wracamy na rynek pracy” realizowany jest przez Metropolię Poznań. Stowarzyszenie tworzą 23 samorządy.

Miejsca w punktach opieki czekają na dzieci, których opiekunowie chcą wrócić na rynek pracy. Wystarczy, że jedno z rodziców obecnie nie pracuje (nie jest konieczny status osoby bezrobotnej zgłoszonej do urzędu pracy) i chce to zmienić.

Na terenie Metropolii działa pierwszych 30 takich punktów, przyjętych zostało w nich już blisko 150 dzieci. Zainteresowanych nadal nie brakuje, dlatego możliwe stało się uruchomienie kolejnych placówek.- informuje Adam Górczewski rzecznik prasowy Metropoli Poznań.

Jedną z nich na poznańskiej Wildzie, we współpracy z Metropolią Poznań tworzy Caritas. Przy ulicy Pamiątkowej powstają cztery takie grupy (jedna opiekunka zajmuje się maksymalnie 5 dzieci), które łącznie mogą przyjąć 20 podopiecznych – jest jeszcze miejsce dla 7 dzieci. Nabór trwa także w do punktów w Swarzędzu (i Zalasewie), Luboniu i Mosinie, gdzie (stan na 23 sierpnia) opiekę może znaleźć odpowiednio 19, 15 i 10 dzieci. Podobne placówki działają już w Poznaniu, ale też w Mosinie czy Kórniku, a kolejny taki punkt opieki dla dzieci do lat 3 otwiera się wkrótce także w Swarzędzu.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań do udziału w projekcie zachęca niepracujących rodziców dzieci do lat trzech. Zgłoszenia przyjmowane są na adres biuro@projekt-opiekunki.pl Informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 786102024. Szczegóły projektu zostały zebrane na stronie internetowej http://projekt-opiekunki.pl.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl