Są już drzewa na św. Marcinie

Rozpoczęło się sadzenie drzew na ul. Św. Marcin. Łącznie, po obu stronach pomiędzy ulicami Gwarną i Ratajczaka, posadzonych zostanie 67 kilkumetrowych drzew oraz inne rośliny.

Zgodnie z harmonogramem 2 października na ul. Św. Marcin przywieziono drzewa by posadzić je po częściowo wykończonej już części ulicy, wzdłuż kamienic. Stanie tu czternaście kilkumetrowych drzew. Po stronie Alf prace jeszcze trwają, ale drzewa pojawią się tam w najbliższych tygodniach.

Na przebudowanej ul. Św. Marcin powstanie zielona aleja, którą docelowo tworzyć będzie 67 drzew – klonów pospolitych i lip holenderskich. Będzie to ponad dwukrotnie więcej drzew niż rosło na tym obszarze przed rozpoczęciem robót. Wyrośnięte już drzewa posadzone zostaną w specjalnie dla nich przygotowanych miejscach wyposażonych w systemy antykompresyjne. Są to konstrukcje pozwalające na rozwój systemów korzeniowych bez kolizji i zagrożenia dla infrastruktury podziemnej oraz umożliwiające podlewanie drzew.

Zieleni na reprezentacyjnej ulicy miasta będzie jeszcze więcej. Pomiędzy ulicami Gwarną i Ratajczaka, na ponad 150 metrach kwadratowych, zostaną posadzone niższe drzewa.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl