Rzeki mogą wylać. Ostrzeżenie dla Wielkopolski

Ze względu na intensywne opady, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody. Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu wydał ostrzeżenie dla Województwa Wielkopolskiego.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 6:41, 22 sierpnia. Intensywne opady, w tym burzowe, mogą spowodować wzrosty stanów wody w w mniejszych rzekach oraz zlewniach zurbanizowanych. W zlewniach kontrolowanych istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Chodzi szczególnie o obszary zlewni górnej i środkowej Warty oraz zlewni Noteci. IMGW wydał także ostrzeżenie o opadach.

Ze wschodu na zachód przemieszcza się strefa opadów deszczu, przeważnie o natężeniu słabym. W ciągu dnia będzie przeważać natężenie słabe, okresami umiarkowane i do wieczora wysokość opadów wyniesie do ok. 15 mm – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nowym komunikacie pogodowym dla Wielkopolski.

W Wielkopolsce mogą wystąpić burze z gradem, którym towarzyszyć będą porywy wiatru do 70 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje w powiatach kępińskim, ostrzeszowskim, kaliskim, tureckim i kolskim od 13.00 do 20.00 w poniedziałek.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl