We wtorek poznańscy seniorzy uszyją plecaki dla dzieci z Ukrainy

„Plecaki pełne radości” to akcja od lat organizowana przez Caritas. Tym razem torby z artykułami szkolnymi trafią do dzieci z Ukrainy. Pomogą im rozpocząć rok szkolny.

Zeszyty, przybory geometryczne, kredki, długopisy – między innymi te przedmioty, trafią do „Plecaków pełnych radości”, które we wtorek (23 sierpnia) uszyją seniorzy. Kolorowe torby wypełnione artykułami szkolnymi dostaną dzieci z Ukrainy przebywające w Poznaniu. Międzypokoleniowa akcja Caritasu trwała od początku sierpnia, a do piątku poznaniacy mogli przynosić upominki do siedziby Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Poznań stał się schronieniem dla wielu osób, które przybyły do Polski po wybuchu wojny w Ukrainie. Tu znalazły one pomoc, wsparcie i życzliwe słowo – mówi Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych. – Nadal pamiętamy o nich wszystkich, a zwłaszcza o tych najmłodszych. I liczymy na to, że jest jeszcze chęć pomagania wśród najstarszych poznanianek i poznaniaków. 

Chętne osoby w wieku senioralnym mogą jeszcze dziś zapisać się na warsztaty, dzwoniąc pod numer telefonu 61 847 21 11. Akcja odbędzie się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ulicy Mielżyńskiego 24.

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl