Rządowa ławka patriotyczna za 100 tys. już się sypie

Stanęły po to, by reklamować rządowe inwestycje. Patriotyczna ławeczka w Poznaniu nie jest jednak aktualnie najlepszą promocją. Po dwóch tygodniach nadaje się do renowacji przez opady deszczu.

Patriotyczne ławeczki kosztowały rząd ponad 2 miliony złotych. Łącznie stanęło ich 16, po jednej w każdym województwie. Jedna z nich znajduje się nad poznańską Maltą. Stanęła tam niecałe 2 tygodnie temu, ale już potrzebuje renowacji. Przed skorzystaniem z ławki należy zapoznać się z 15-punktowym regulaminem.

Zabrania on między innymi wchodzenia na nią ze zwierzętami czy nakazuje korzystania z oparcia i poręczy. Nie mogą wchodzić na nią również dzieci bez opieki. Łącznie 15-punktowy regulamin ławki nie uchronił jej jednak przed intensywnymi opadami deszczu, które miały miejsce w Poznaniu w czwartek.

  • fot. Erwin Nowak / wpoznaniu.pl

fot. Erwin Nowak / wpoznaniu.pl

Na obiekcie widać zacieki, a w wielu miejscach odchodzi farba. Uszkodzone są również drewniane elementy. Firma odpowiadająca za naprawę i renowacje ławek odmaluje tę stojącą przy Malcie do poniedziałku do godziny 14:00. Jak poinformował pracownik administratora ławek, zniszczenia mogą być spowodowane próbami wytrzymałościowymi, którym wykonawca poddał konstrukcję.

To jest egzemplarz, który był poddawany testom. Te testy mogły ją osłabić, bo ławki przeszły testy na wytrzymałość i być może te zniszczenia to jest jakieś pokłosie tych testów. – powiedział Wojciech Nowak i dodał – w poniedziałek do 14:00 będzie uzupełniona powłoka, która chroni przed wilgocią.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl