Co dziś w Poznaniu? Niedzielne wydarzenia

W niedzielę sport, kultura, wydarzenia dla dzieci, sporo różnorodnych atrakcji.

 

SpecHouse PSŻ Poznań vs OK Bedmet Kolejarz Opole

Tradycja sportu żużlowego w stolicy Wielkopolski sięga lat 30. XX wieku. Mówi się, że to właśnie Poznań jest kolebką tej niezwykle emocjonującej dyscypliny. Podczas tego spotkania w pierwszym pojedynku finałowym żużlowcy SpecHouse PSŻ Poznań podejmą rywalizację z zawodnikami drużyny OK Bedmet Kolejarz Opole. Zwycięzca dwumeczu w przyszłym sezonie wystartuje a bezpośrednim zapleczu PGE Ekstraligi.

Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1

Godz. 13:00

Bilety: od 30 zł

Więcej informacji na stronie.

Towarzyskie Targi Roślinne na NTT 

Drugie Towarzyskie Targi Roślinne w tym roku z pewnością przyciągną wielu pasjonatów roślin oraz profesjonalistów. Podczas ich trwania uczestnicy będą mogli kupić wyjątkowe kwiaty, sadzonki, fikuśną ceramikę, beton, wyjątkowe dodatki oraz naturalne kosmetyki.

Nocny Targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23

Godz. 12:00

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

„Twierdza, park, galeria sztuki, czyli tajemnice Cytadeli” – spacer z przewodnikiem

Cytadela – dawniej to największy fort artyleryjski w Europie, a dziś – największy park Poznania i popularne miejsce wypoczynku. Cytadela skrywa jednak mroczne tajemnice. W czasie spaceru jego uczestnicy posłuchają nie tylko o rzeźbach i kwiatach, ale też o egzekucjach i dawnych zbrodniach. Dowiedzą się też, jak wyglądał Fort Winiary i czym była Wielka Ucieczka oraz poznają tajemnicę zniknięcia czerwonej gwiazdy. Nie zapomną także o muzeach i cmentarzach znajdujących się na terenie Cytadeli.  Osoby z niepełnosprawnością, seniorzy, rodzice z dzieckiem, miłośnicy spacerów, zwiedzania – każdy może przyjść i poznać ciekawostki o Poznaniu.

Rosarium Cytadela

Godz. 15:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Garmarna + Trobar De Morte

Już od ponad 30 lat Garmarna miesza swoje muzyczne inspiracje ze starymi, skandynawskimi balladami, w wyniku czego tworzy dźwięki, obok których ciężko jest przejść obojętnie. Fascynujące pejzaże dźwiękowe, w których zespół nierzadko sięga po tradycyjne instrumenty, zabierają słuchacza w podróż zarówno po tych mrocznych, jak i radosnych emocjach. Trzeci album zespołu, „Guds Spelemän”, został nagrodzony szwedzką nagrodą Grammy oraz uzyskał status złotej płyty. Zarówno w swoim kraju, jak i za granicą, Garmarna zbierała wiele pozytywnych recenzji, m.in. w takich magazynach jak Billboard, FolkRoots, New Tork Times czy The Rolling Stone. W 2020 ukazał się ostatni jak dotąd krążek grupy, „Förbundet”.

Klub u Bazyla, ul. Norwid 18a

Godz. 18:30

Bilety 99 zł

Więcej informacji na na stronie wydarzenia.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl