Ruszył drugi etap remontu ważnej ulicy. Wielkie zmiany w komunikacji miejskiej

Ulica Umultowska to kluczowa droga na północy Poznania, która z powodu intensywnego użytkowania wymagała remontu. Wczoraj rozpoczął się kolejny etap prac. Mieszkańcy Poznania powinni przygotować się na liczne zmiany w komunikacji miejskiej.

Ulica Umultowska jest kluczową trasą w Poznaniu. Z powodu dużego natężenia ruchu, jej stan znacznie się pogorszył, co spowodowało konieczność przeprowadzenia remontu. Prace podzielono na kilka etapów, a wczoraj, 7 czerwca, rozpoczął się kolejny z nich.

Ze względu na remont, w tym etapie zamknięto odcinek między ulicami Stoińskiego, a Strugarka. Ruch autobusów wzdłuż ulicy Umultowskiej na odcinku między ulicami Opieńskiego a Stoińskiego będzie odbywał się tylko w kierunku ulicy Lechickiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Ze względu na prace remontowe na ulicy Umultowskiej, wprowadzone zostaną zmiany w trasach autobusów miejskich:

  • Linie nr 174 i 191 w kierunku Os. Sobieskiego będą kursować zmienioną trasą: UNII LUBELSKIEJ/OS. KOPERNIKA – … – Połabska – Umultowska – Wiechowicza – Szeligowskiego – Szymanowskiego – Smoleńska – OS. SOBIESKIEGO.
  • Nocna linia nr 218 w kierunku Os. Sobieskiego pojedzie nową trasą: FRANOWO – … – al. Praw Kobiet – Łużycka – Stoińskiego – Wiechowicza – Szeligowskiego – Szymanowskiego – Smoleńska – OS. SOBIESKIEGO.
  • Autobusy linii nr 174 w kierunku Unii Lubelskiej będą kursować bez zmian, zgodnie ze stałą trasą.
  • Autobusy linii nr 191 w kierunku Os. Kopernika będą kursować zmienioną trasą na Jeżycach z powodu prac remontowych przy Rynku Jeżyckim. Uwaga: od 8 czerwca tramwaje wracają na Jeżyce, a linia nr 191 na swoją stałą trasę przez ul. Św. Wawrzyńca.
  • Autobusy nocnej linii nr 218 w kierunku Franowa będą kursować zgodnie z dotychczasową trasą.
  • Autobusy linii nr 185 w obu kierunkach będą kursować zgodnie ze stałą trasą.

Podczas objazdów autobusy nie będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach znajdujących się na ich trasach.

Dla autobusów linii nr 174, 191 i 218 w kierunku Unii Lubelskiej, Os. Kopernika i Franowa lokalizacja przystanku Strugarka będzie zmieniana w zależności od postępu prac.

Przystanki Stoińskiego, Strugarka i Os. Batorego Pływalnia na ul. Umultowskiej w kierunku Os. Sobieskiego będą wyłączone z użytkowania.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków Estońska (w obu kierunkach) na ul. Lechickiej oraz Umultowska i Sarmacka na ul. Umultowskiej.

fot. ZTM Poznań

Czytaj także: Motocyklista wypadł z drogi. Policja zderzyła się ze śmigłowcem LPR. Wielki korek na A2

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl