Policjanci z Poznania jadą na Euro 2024. Nie będą jednak kibicować

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to jedna z największych imprez sportowych na świecie. Tegoroczna edycja odbywa się bardzo blisko Polski, bo tuż za naszą zachodnią granicą. Skorzystają z tego na pewno tysiące kibiców z Polski, którzy będą chcieli na własnej skórze poczuć atmosferę sportowego święta. Razem z nimi pojadą policjanci z Poznania.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zacznie za tydzień zmagania na Mistrzostwach Europy. Na początek będą musieli zmierzyć się w fazie grupowej z Holandią (16.06. w Hamburgu), Austrią (21.06. w Berlinie) oraz Francją (25.06. w Dortmundzie). W ślad za nimi jadą policjanci z Poznania. 20 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu ruszy niebawem w drogę. Ich zadaniem będzie pomoc polskim kibicom, a także wsparcie swoich niemieckich kolegów i koleżanek.

8 czerwca na placu apelowym wzięli udział w uroczystej zbiórce. Przyjechali na nią Zastępczyni Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Violetta Mójta, a także Dowódca Oddziału Prewencji Policji, insp. Jarosław Echaust. Podziękowali oni policjantom i życzyli im powodzenia podczas służby na Euro 2024.

Do kraju wrócą, kiedy tylko reprezentacja Polski zakończy swój udział w turnieju. Oby dobra gra piłkarzy pozwoliła im zostać za granicą jak najdłużej.

Czytaj także: 22-letni recydywista pędził ulicami Poznania. Słono za to zapłaci

Źródło: Wielkopolska Policja

Mateusz Witczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl