Rusza poważny remont na drodze pod Poznaniem

Na drodze krajowej nr 92 w Swarzędzu rozpoczyna ważny remont. Zdemontowany zostanie stary wiadukt a w jego miejsce zbudowany zostanie nowy.

Wiadukt do rozbiórki

Najpierw nastąpi rozbiórkę istniejącego wiaduktu. W jego miejsce powstaną dwa nowe obiekty, które będą spełniać obowiązujące normy i wymagania techniczne. Do tego dochodzi jeszcze przebudowa chodników pod wiaduktami wzdłuż ul. Piaski wraz z murami oporowymi.

Jezdnia dwukierunkowa podczas remontu

Podczas remontu ruch na drodze krajowej nr 92 nie zostanie wstrzymany, ale będzie się odbywał jedną jezdnią. W trakcie prac będzie to jezdnia dwukierunkowa. Pasy drogi zostały oddzielone od siebie tzw. ściankami szczelnymi. Wycięto także drzewa, które utrudniały roboty drogowe. Samochody będą poruszać się jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania. W tym czasie rozebrane będzie przęsło jezdni w kierunku Warszawy.

Jak długo potrwa remont?

Umowa na rozbudowę wiaduktu została zawarta z firmą STRABAG, koszt remontu ma wynieść 15 922 756,13 zł. Prace mają zakończyć się 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Inwestycja jest finansowana z budżetu Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj także: Potężna inwestycja pod Poznaniem. Kompleks będzie mieć 170 tys.mkw.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl