Runął most pod Poznaniem. Został zerwany

Stary most w Rogalinku pod Poznaniem został zerwany. Konstrukcja nie jest już potrzebna, bo obok powstał zupełnie nowy most. Pod nadzorem strażaków odbyło się usuwanie starego mostu.

 

Strażacy OSP z Mosiny opublikowali zdjęcia z akcji zabezpieczenia starego mostu.

Około północy w wyniku prowadzonych prac rozbiórkowych zerwany z przyczółku został most na Warcie w Rogalinku. W najbliższych dniach zostanie ostatecznie rozebrany – poinformowali strażacy

 

  • Źródło: OSP Mosina

 

Prace w Rogalinku rozpoczęły się jesienią 2020 roku. Nowa konstrukcja przy drodze wojewódzkiej nr 431 ma około 315 metrów długości i składa się z 5 przęseł. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie mostu i jeżdżą już nim samochody. Inwestycja kosztowała Samorząd Województwa ponad 63 mln zł, z czego 52 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Przeprawa wybudowana została w nowoczesnej technologii, kolejnym etapom jej powstawania mogłem przyglądać się podczas wizyt na placu budowy. A dziś most nie tylko spina dwa brzegi warty, ale również co z zadowoleniem stwierdzam, pięknie wpisuje się w krajobraz Doliny Warty – mówił o nowym moście Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.  

 

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl