Rumak po meczu: „Feedback od piłkarzy w trakcie przerw był taki, że kontrolujemy mecz”

Lech Poznań odpadł z Pucharu Polski po przegranym u siebie meczu z Pogonią Szczecin. Kolejorz dał wbić sobie gola w ostatniej minucie dogrywki.

Lech Poznań przegrał z Pogonią Szczecin 0:1 i odpadł w 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Tak to spotkanie skomentowali trener Kolejorza Mariusz Rumak i obrońca Barry Douglas.

Mariusz Rumak – trener Lecha Poznań:

– Naprawdę bardzo trudno dobrać słowa, która oddają to, co jest w sercach i głowach zawodników, a także sztabu. Z ławki, ale również ten feedback od piłkarzy w trakcie przerw był taki, że kontrolujemy mecz. W większości oczywiście. Scenariusz był najgorszy z możliwych, straciliśmy gola w 119. minucie spotkania, kiedy czasu na odrobienie strat jest zdecydowanie za mało. Dzisiaj nas to mocno boli. Bo kiedy jesteś słabszy i przegrywasz, to musisz to zaakceptować, ale kiedy masz odczucie, że tworzysz sytuacje, nie pozwalasz zbyt wiele przeciwnikowi, ale na koniec przegrywasz i to mecz, którego nie możesz powtórzyć – to bardzo wszystkich boli.

Barry Douglas – obrońca Lecha Poznań:

– Gol stracony w ostatnich zawsze strasznie boli, więc czujemy ogromne rozczarowanie. Myślę, że zasłużyliśmy dziś na znacznie więcej, co sprawia, że to naprawdę bolesna lekcja. Byliśmy dziś lepszą drużyną, ale nie wykorzystując swoich okazji musisz liczyć się z tym, że rywal zdobędzie bramkę po którejś ze swoich szans. Potrzebujemy jak najszybciej zapomnieć o pucharze i skupić się już tylko i wyłącznie na lidze, nie pozostało nam nic innego, jak wygrać mistrzostwo.

czytaj także: Odpadamy z Pucharu Polski. Niestety… Kolejorz przegrał z Pogonią Szczecin

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl