Rozświetlona bimba będzie kursowała dłużej

Tramwaj linii nr 24 po raz ostatni wyjedzie na trasę w sobotę, 23 grudnia. Nie oznacza to jednak, że rozświetlony lampkami tramwaj zjeżdża do zajezdni. Do święta Trzech Króli będzie jeździł na innych trasach.

Linia 24 kursuje w miejsca, w których odbywają się jarmarki świąteczne, to Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz plac Wolności. Wraz z nadejściem świąt linia przestanie funkcjonować. Po raz ostatni tramwaj z numerem 24 wyjedzie na trasę w sobotę 23 grudnia. Specjalnie ozdobiony wagon nadal jednak będzie woził pasażerów.

– Lampkami udekorowany został tramwaj Siemens Combino z numerem bocznym 507. Do jego ozdobienia zużyto niemal 1000 metrów łańcucha świetlnego, na którym jest prawie 10 000 lampek ledowych. Już od ponad miesiąca ten wyjątkowy wagon wprowadza świąteczną atmosferę i… jeszcze przez kilkanaście dni to się nie zmieni. Od Wigilii Bożego Narodzenia aż do święta Trzech Króli (6 stycznia 2024 roku) przystrojony tramwaj będzie kierowany do obsługi regularnych linii komunikacyjnych – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji.

Świąteczna bimba bierze także udział w corocznym konkursie organizowanym przez czeski magazyn MHD86. Na tej stronie można zobaczyć zdjęcia i zagłosować na najładniej udekorowany świąteczny tramwaj z innych europejskich krajów.

czytaj także: PKP zapowiedziało dodatkowe pociągi na święta. Wzmocnienie linii Poznań – Gdynia

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl