PKP zapowiedziało dodatkowe pociągi na święta. Wzmocnienie linii Poznań – Gdynia

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonych podróży, a PKP Intercity już teraz przygotowuje się na zwiększony ruch pasażerski. Narodowy przewoźnik planuje wzmocnić składy pociągów. Wprowadzi dodatkowe wagony oraz rozszerzy ofertę połączeń na najbardziej uczęszczanych trasach, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu podróżnych.

Do końca listopada bieżącego roku, PKP Intercity zanotowało obsługę ponad 62 milionów pasażerów. Prognozy sugerują, że ta liczba wzrośnie do około 67 milionów do końca roku, co dowodzi rosnącej popularności usług przewoźnika.

W odpowiedzi na oczekiwania podróżujących w okresie świątecznym, PKP Intercity planuje wzmocnić ponad 120 wagonami 116 pociągów. Będą one kursować zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych w dniach 21 – 26 grudnia.

Ponadto w dniach 22 – 28 grudnia, przewoźnik wprowadzi trzy pary pociągów w dodatkowych terminach. Obejmują m.in. trasę Warszawa – Białystok, Kraków – Przemyśl oraz Poznań – Gdynia.

Świąteczne inicjatywy PKP Intercity

W ramach świątecznych przygotowań, PKP Intercity uruchomi dodatkowy pociąg IC Chełmianin BIS łączący Warszawę z Lublinem w dniach 26 i 27 grudnia. Wybrane składy będą kursować w wydłużonych trasach. W tym m.in. pociąg EIP 3840 z Krakowa do Gdyni zostanie przedłużony do Kołobrzegu, a TLK Lubomirski do Wrocławia.

PKP Intercity zwiększyło liczbę wagonów i zespołów trakcyjnych. Na największych dworcach w Polsce pojawią się mobilni informatorzy, gotowi udzielić wsparcia w kwestiach związanych z podróżą. Co więcej, infolinia PKP Intercity będzie czynna 24/7 pod numerem +48 22 322 22 22, Ma to zapewnić podróżnym bieżące informacje i wsparcie.

Warto sprawdzić rozkład jazdy

Aktualny rozkład dostępny jest na portalpasażera.pl, i w aplikacji mobilnej Portal Pasażera oraz na stronach przewoźników. Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów są podawane są na ekranach oraz przekazywane są w formie komunikatów głosowych.

Czytaj też: Będzie nowa filia Biblioteki Raczyńskich. Tego chcieli mieszkańcy

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl