Rozpoczęła się transferowa ofensywa? Lech walczy o skrzydłowego

Ku niezadowoleniu kibiców Lech Poznań nie przeprowadził jeszcze żadnego transferu do klubu. Według medialnych doniesień szykuje się jednak spora transakcja.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, Lech Poznań szuka wzmocnień na pozycji skrzydłowego. Według ostatnich informacji Tomasza Włodarczyka Kolejorz miał zaoferować 1,5 miliona euro za transfer Lawrence’a Ennalego z Górnika Zabrze. Kwota ta nie była jednak wystarczająca dla rywala z Ekstraklasy.

Nowy cel

Teraz, jak informuje Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, zarząd złożył ofertę w wysokości 1,5 miliona euro za Altin Zeqiriego. 23-letni piłkarz tureckiego Çaykuru Rizespor zaliczył dobry debiutancki sezon w klubie. W 35 spotkaniach zanotował pięć bramek i pięć asyst. Często wychodził także w podstawowym składzie. Co więcej, do udanych występów w lidze dołożył także debiut w reprezentacji Kosowa.

To będą trudne negocjacje

Turecki ma życzyć sobie za piłkarza zdecydowanie większej kwoty, bo aż 2,5 miliona euro. Może jednak zejść z tej ceny. Rizespor zapłacił w końcu za niego zaledwie 200 tysięcy euro. Wartość Zeqiriego wzrosła w ciągu roku o 1,6 miliona euro według portalu Transfermmarkt, a sam zawodnik ma umowę ważną do czerwca 2026 roku. Co więcej, w kontrakcie znajduje się opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Zarząd Lecha Poznań czekają więc ciężkie negocjacje.

Czytaj także: Lech przegrywa w pierwszym sparingu w sezonie

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl