Różowa skrzyneczka dla kobiet

W biurze obsługi klienta ZKZL każda kobieta będzie mogła skorzystać z różowej skrzyneczki. Jej zawartość dotyczy bardzo intymnych kobiecych potrzeb.

Akcja „Różowa skrzyneczka” prowadzona jest przez fundację o tej samej nazwie, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w tym zakresie. Pierwsza skrzyneczka w przestrzeni publicznej pojawiła się w 2019 roku a już teraz na mapie Polski znajdują się tysiące punktów. W Poznaniu jak do tej pory skrzyneczka znajdowała się w 4 punktach. Od teraz do akcji dołączy Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Najważniejsze zadania spółki to oczywiście budowa nowych mieszkań oraz modernizacja miejskiego zasobu, która ma za zadanie poprawić warunki mieszkaniowe najemców. ZKZL stara się również dbać o mieszkańców poprzez akcje, które poprawią bezpieczeństwo poznaniaków – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

W różowej skrzyneczce poznanianki znajdą niezbędne środki higieniczne używane podczas cyklu menstruacyjnego. Będzie ona znajdować się w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Matejki 57. Więcej informacji na temat akcji oraz dostępnych punktów można uzyskać na stronie internetowej: https://www.rozowaskrzyneczka.pl/

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl