Rowerem przez ul. Solną

We wtorek, 23 kwietnia, otwarte zostanie dla rowerzystów skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną przez ul. Solną. Połączy ono ciąg rowerowy w ul. Kulasa ze znajdującym się na ul. Kościuszki. Ma to uławić ,rowerzystą szybsze i bezpieczniejsze poruszać się po centrum Poznania.

Sygnalizacja została tak zaprogramowana, by jej działanie skorelować z tą znajdującą się przy skrzyżowaniu z al. Niepodległości. Przez obie sygnalizacje kierowcy będą mogli przejechać na jednym zielonym świetle.

Dodatkowo przy dojeździe znajduje się system detekcji rowerzystów. Kamery będą wykrywać nadjeżdżający jednoślad i włączać mu zielone światło do przejazdu przez ul. Solną w możliwie jak najkrótszym czasie (w zależności od sygnalizacji przy al. Niepodległości).

Budowa skrzyżowania jest elementem Programu Rowerowego Miasta Poznania uchwalonego przez radę miasta w 2017 roku. Połączy tzw. obwodnicę rowerową (ring nr 1) z biegnącym po drugiej stronie ulicy Solnej łącznikiem prowadzącym do jednej z głównych tras rowerowych – R6.

Zarząd Dróg Miejskich będzie monitorować działanie sygnalizacji. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na nową sygnalizację.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl