RoweLove Rataje – budowa kolejnego odcinka

Trwa budowa kolejnego odcinka RoweLove Rataje, który połączy Maltę z terenami nadwarciańskimi. Nowy, 350-metrowy odcinek ścieżki przebiegać będzie od ul. Zamenhofa wzdłuż ul. Na Skarpie na os. Piastowskim.

Wykonawca wartej ponad 730 tys. zł inwestycji od miesiąca prowadzi prace budowlane. Połowa budowanego odcinka RoweLove Rataje jest już wykorytowana, czyli usunięto z niego dotychczasowy grunt.  Usuniętą ziemię zastąpiono kruszywem. Droga rowerowa będzie miała docelowo nawierzchnię bitumiczną. Inwestycja obejmuje również przebudowę 200 metrów chodnika, który uzyska nawierzchnię z kostki betonowej oraz montaż oświetlenia pozwalającego na korzystanie z traktu również po zmroku – informuje PIM

Przypomnijmy, że prace na tym odcinku traktu powinny zakończyć się jesienią tego roku. Zgodnie z umową wykonawca ma 120 dni na ich wykonanie.

Do utworzenia całego traktu RoweLove Rataje, którego budowa rozpoczęła się w 2013 roku w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, pozostanie jeszcze wykonanie ostatniego odcinka tej trasy. Będzie on przebiegał wzdłuż linii tramwajowej prowadzącej od ul. Jana Pawła II do ul. Piaśnickiej. Zostanie wykonany równocześnie z remontem tego odcinka trasy tramwajowej. Po zakończeniu całości prac powstanie bezpieczne, estetyczne połączenie nadwarciańskich terenów ratajskich osiedli  z Maltą.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl