Wielkopolska

Rolnicy znowu na A2. Będą utrudnienia

Nadal trwa strajk rolników. Tym razem skoncentrowany jest głównie na blokadzie dróg prowadzących do większych miast. Osoby planujące wyjazd z Poznania muszą być przygotowane na możliwe utrudnienia.

Autostrada A2 Poznań

Demonstracje rolników, które wyrażają sprzeciw wobec polityki unijnej oraz niekontrolowanego napływu produktów rolnych z Ukrainy, nadal trwają. Tym razem, traktory i maszyny rolnicze nie blokują już centrów miast, lecz przeprowadzają akcje polegające na blokowaniu dróg i przejazdach konwojów w kierunku większych miast, w tym również w kierunku Poznania.

Wczoraj, 6 marca na terenie Wielkopolski na trasie Berlin-Warszawa rolnicy zablokowali autostradę A2 na wiele godzin, sprawiając kierowcom wiele utrudnień. Na niektórych odcinkach ruch całkowicie wyłączono.

Dzisiaj kierowcy znów muszą liczyć się z utrudnieniami na autostradzie A2. Mają one trwać od godziny 9.30 do 20.00. Rolnicy zapowiedzieli blokowanie rejonu węzła Dąbie, przez co w tym miejscu nie będzie można ani wjechać, ani zjechać z autostrady.

Czytaj także: Przeszczep serca? Będą walczyć z mitami, by ratować ludzi

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl