„Rockowizna Festiwal 2023”. Kult, Big Cyc, T.Love i Organek

Miłośnicy mocnych dźwięków i klasycznego rockowego brzmienia mają powody do radości. Powraca „Rockowizna Festiwal 2023”. Rozpocznie się na lotnisku Ławica w Poznaniu. Planowane na 18 i 19 sierpnia wydarzenie zgromadzi legendy polskiej sceny muzycznej. Sprawdź, kto wystąpi.

Rockowizna 2023: znane rockowe kapele

„Rockowizna Festiwal” powraca do Poznania! Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 18 i 19 sierpnia na terenie lotniska Ławica. Wydarzenie to stanowić będzie nie tylko muzyczną ucztę, lecz również okazję do spędzenia wyjątkowych letnich wieczorów w towarzystwie legendarnych wykonawców polskiego rocka.

Podczas dwóch dni festiwalu na scenie zaprezentuje się prawdziwa plejada gwiazd polskiego rocka. W piątek, 18 sierpnia, na publiczność czekać będą koncerty zespołów takich jak T.Love, Organek, Sztywny Pal Azji, Blenders, Big Cyc oraz Łydka Grubasa. Kolejny dzień, czyli sobota, 19 sierpnia, przyniesie występy Kultu, Nocnego Kochanka, Happysadu, Mery Spolsky, Zenka Kupatasa i PULL THE WIRE.

Rockowizna: co można zabrać?

Organizatorzy zachęcają do przygotowania się na prawdziwą rockową ucztę. Mieszkańcy i goście festiwalu mogą zabrać ze sobą własne koce oraz maty, aby komfortowo cieszyć się muzycznymi występami. Co więcej, na teren imprezy można wnosić napoje bezalkoholowe w plastikowych butelkach o pojemności do 0,5 litra.

Chcąc wziąć udział w „Rockowizna Festiwal 2023”, warto pospieszyć z zakupem biletów. Dostępne są jeszcze ostatnie sztuki. Dwudniowy karnet kosztuje 279 złotych, a bilet na jeden dzień to wydatek w wysokości 179 złotych. Dla dzieci do lat sześciu wejście jest darmowe. Bilety można nabyć online poprzez stronę festiwalu.

Rockowizna: dojazd na teren festiwalu

Planując udział w festiwalu, warto również pomyśleć o dojeździe i parkowaniu. Na terenie festiwalu będzie parking z ograniczoną ilością miejsc. Opłaty za parking wynoszą 20 złotych za dzień za motocykl i 40 złotych za dzień za samochód osobowy.

Alternatywnie festiwalowicze mogą dojechać rowerem, a organizatorzy zapewnią specjalne miejsca do parkowania i przypięcia rowerów. Dla wygody uczestników uruchomiona zostanie także dodatkowa linia autobusowa nr 106, zapewniająca dogodny dojazd na miejsce imprezy. Będzie kursowała w godz. 18-1.30, co 15 minut na trasie: Ogrody – Szpitalna – Nowina – Polska – Dąbrowskiego – Santocka (nawrót na wiadukcie Smochowice) – Smochowice – Gorajska – Dąbrowskiego – Ogrody.

Rockowizna – mapa festiwalu (fot. Visual Production.pl)

Czytaj też: Osamotnionych zwierząt w wakacje jest więcej. „Porzucają, bo mówią, że pies gryzie”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl