Robisz zdjęcia? Zgłoś się na konkurs

Rusza Poznańska Nagroda Fotograficzna 2023 – pierwsza edycja ogólnopolskiego, corocznego konkursu fotografii prasowej i dokumentalnej.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do udziału w nim zaproszeni są pełnoletni fotografowie z całego kraju. PNF 2023 składa się z dwóch kategorii konkursowych: poznańskiej i ogólnopolskiej.

W pierwszej oceniane będą maksymalnie 30-zdjęciowe zestawy zdjęć wydarzeniowych z Poznania i aglomeracji poznańskiej wykonane po 2005r. Organizatorzy czekają na opowieści będące fotograficzną, syntezą współczesności stolicy Wielkopolski.

W drugiej kategorii – ogólnopolskiej, oceniane będą maksymalnie 30-zdjęciowe fotoeseje, fotoreportaże lub fotodokumenty, które w tematyce lub postawie fotografa będą „czułymi narracjami” i które powstały współcześnie (po 2005r.) w Polsce.

Do kiedy wysyłać prace?

Wszystkie prace należy nadsyłać od 1 maja do 4 września 2023 roku. Także we wrześniu profesjonalne jury, złożone z wybitnych przedstawicieli środowiska fotograficznego i artystycznego: fotografów, kuratorów, artystów wizualnych – wybierze najlepsze prace. Przewodniczącym pierwszej edycji będzie urodzony w Poznaniu pisarz, reporter i fotograf – Filip Springer.

Zwycięzcy obu kategorii mogą liczyć na nagrody finansowe w wysokości 10 tys. złotych, a także na publikację swoich prac w formie photobooka. Nagrodzone i wyróżnione zestawy pokażemy na wystawie konkursowej, która otwarta zostanie w marcu 2024r., podczas gali finałowej PNF 2023 – informują Grzegorz Dembiński kurator konkursu.

Poznańska Nagroda Fotograficzna ma ambicję stać się jednym z najważniejszych konkursów fotograficznych w Polsce, a także nową, poznańską kolekcją dokumentującą życie codzienne, przemiany społeczne i ekonomiczne w Polsce.

Jest odpowiedzią na rozwój fotografii reporterskiej i dokumentalnej, rosnącą liczbę fotografów wrażliwych społecznie, twórczo opisujących zdjęciami naszą współczesność – dodaje Dembiński.

Organizatorem PNF 2023 jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. Więcej informacji o PNF2023 na: www.pnf.poznan.pl

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl