Robią cuda z lodowych brył

Od 8 grudnia trwa w Poznaniu Ice Festival. W tym roku rywalizację zawodników z całego świata i stworzone przez nich arcydzieła można oglądać w nowej lokalizacji – na ulicy Święty Marcin.

W piątek widzowie będą mogli zobaczyć konkurs małej rzeźby. Uczestnicy zawodów dostali bryłę lodu i w 2,5 godziny musieli przygotować projekt. Temat konkurencji był „kosmos”.

8 grudnia odbył się konkurs małej rzeźby/ fot. Ł. Gdak

Na sobotę zaplanowano najbardziej widowiskową konkurencję festiwalu – Speed Ice Carving. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru (każdy w identycznej bryle lodu). Wygra zawodnik, który zrobi to najwierniej. Zmagania uczestników „na czas” można będzie oglądać w godz. 12:00-18:00. 

Speed Ice Carving to rywalizacja w rzeźbieniu na czas/ fot. Ł. Gdak

W niedzielę odbędzie się natomiast konkurs główny. Dwanaście drużyn dostanie kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie rzeźb na dowolny temat. Zmagania rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do 17:00. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi ok. godz. 18.00.

Ponadto ok. godz. 19:00 na poznaniaków czeka specjalny pokaz rzeźbienia w lodzie połączony z muzyką i efektami świetlnymi.

czytaj także: Poznań z najpiękniejszym lodowiskiem w Europie

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl