Poznań z najpiękniejszym lodowiskiem w Europie

W plebiscycie „Best Christmas Market 2024” Poznań otrzymał tytuł miasta z najpiękniejszym świątecznym lodowiskiem w Europie. Doceniony został także jarmark bożonarodzeniowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, który zajął czwarte miejsce.

Najpiękniejsze świąteczne lodowisko w Europie

Poznań został uznany za miasto z najlepszym świątecznym lodowiskiem w Europie. W konkurencji pokonał m.in. Nottingham (Wielka Brytania), Krajową (Rumunia), Zagrzeb (Chorwacja), Londyn i Warszawę. Miejska ślizgawka znajduje się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

fot. Łukasz Gdak

Jarmark bożonarodzeniowy na MTP

W plebiscycie „Best Christmas Market 2024”, Poznań zajął czwarte miejsce spośród dwudziestu. Tylko trzy inne jarmarki, czyli te w Budapeszcie (pierwsze miejsce), Krajowej w Rumunii (drugie miejsce) i Metz we Francji (trzecie miejsce), okazały się bardziej popularne w głosowaniu internautów z całej Europy.

– Niepowtarzalną atmosferę Jarmarku Bożonarodzeniowego tworzą niezwykłe dekoracje świąteczne oraz iluminacje świetlne – jest ich dwadzieścia. Znajdą tam piękny diabelski młyn, jedyne w mieście lodowisko na świeżym powietrzu 16 metrowa choinka oraz bogaty wybór punktów handlowo-gastronomicznych – poinformowali organizatorzy konkursu.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: To największe podwórko na świecie. Znajduje się w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl