Reprezentacja Polski zagra w weekend w Poznaniu na turnieju hokejowym. W kadrze poznanianki

Poznań jest w tym roku gospodarzem Turnieju Czterech Narodów. Przez trzy dni kobiece reprezentacje U18 lat z Polski, Hiszpani, Islandii oraz Wielkiej Brytanii rywalizują na lodowisku Chwiałka. W składzie polskiej drużyny mogą wystąpić dwie poznanianki.

POZNAŃA GOSPODARZEM TURNIEJU

Turniej Czterech Narodów, odbywa się co roku w jednym z czterech państw, które uczestniczą w rozgrywkach. Poznań jest gospodarzem imprezy po raz pierwszy w historii. Do stolicy Wielkopolski zawitały cztery kobiece reprezentacje U18 hokejowe z Europy. Mecze jako goście rozegrają zawodniczki z Hiszpani, Islandii, Wielkiej Brytanii, gospodarzem turnieju w tym roku jest Polska.

POZNANIANKI W KADRZE

W kadrze polskiej reprezentacji znajdują się dwie poznanianki, Agata Cybulska oraz Weronika Świątek które mają szansę pojawić się w składzie podczas turnieju. Na lodowisku przy ulicy Żelazka 1, odbędzie się łącznie sześć pojedynków. Dwa pierwsze rozegrano już wczoraj. Drużyna z Wielkiej Brytanii pokonała Hiszpanki 2 do 0, a Gospodynie wygrały z Islandkami 9 do 0.

KIEDY ZAGRAJĄ POLKI?

Kolejne spotkanie biało – czerwonych można obejrzeć dzisiaj o 16.00. Polski zagrają z Hiszpankami, wcześniej o godzinie 13.00 reprezentacja z Islandii zmierzy się z drużyną z Brytyjkami. Ostatni dzień turnieju wypada w niedzielę. o 13.00 odbędzie się pojedynek Hiszpani z Islandią, a ostatnim spotkaniem będzie mecz Polek z Brytyjkami.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl