Remont sygnalizacji świetlnych przy ul. Piłsudskiego i Dworcu Zachodnim

Jak poinformował poznański Zarząd Dróg Miejskich, sygnalizacje świetlne na Ratajach i przy Dworcu Zachodnim mają zostać lepiej wyposażone i zmodernizowane. W jaki sposób?

RATAJE

Na Ratajach na przejściu przez ul. Piłsudskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Dolską zostaną zamontowane urządzenia akustyczne, informujące poprzez emitowany dźwięk o barwie światła nadawanego przez sygnalizatory. Dodatkowo, przyciski dla pieszych będą wyposażone w system dźwiękowego naprowadzania na sygnalizator. Prace remontowe powinny zakończyć się do połowy maja. Mają przede wszystkim ułatwić poruszanie się na pasach osobom z dysfunkcjami wzroku.

DWORZEC ZACHODNI

Jeśli chodzi o Dworzec Zachodni, tam sygnalizacja świetlna przejdzie szczegółowy remont. W zasięgu prac modernizacyjnych znajdą się: urządzenia zainstalowane na przejściu dla pieszych przez ul. Głogowską i torowisko na przystanku tramwajowym, oraz sygnalizatory dla pieszych i aut na skrzyżowaniu ul. Głogowskiej i Zachodniej. W planach jest powstanie kompletnie nowej instalacji; wymienienie słupów i wysięgników, a sygnalizatory zostaną wyposażone w system detekcji pieszych oparty na kamerach termowizyjnych i urządzenia akustyczne. Remont powinien zakończyć się w pierwszej połowie bieżącego roku, ale dopiero w najbliższych tygodniach ogłoszony będzie przetarg na wykonanie prac remontowych.

Paulina Juzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl